TERMİNAL & HİZMETLER

Konteyner Hizmetleri

Konteyner elleçlemesinde uzmanlaşmış olan terminal konteyner elleçlemesinin tüm süreçleri ile ilgili hizmetler vermektedir. Hizmet tanımları ve kapsadığı işlemler hakkında ayrıntılı bilgi için "Terminal Hizmetleri Tanımları" incelenilebilir. 

Rıhtım Bilgileri:

16m’ye ulaşan su derinliği ile güvenli yanaşma ve kalkışlara imkan tanımaktadır. Mevcut 910m uzunluktaki yanaşma yeri uzunluğuyla gemileri gelişinde yanaştırmayı başarabilmektedir. 

Yüzölçümü:

Mardaş 200.000m² gümrüklü ve 130.000m² gümrüksüz sahalar olmak üzere toplam 330.000m² alanda hizmet vermektedir. 

Elleçleme Ekipmanları:

11 mobil sahil vinci, 8 RTG, 14 Stacker, 30 terminal traktörü ile hızlı ve 24 saat 365 gün kesintisiz hizmet vermektedir. 

Kapasite:

Yıllık kapasitesi 1.300.000 TEU olarak hesaplanan terminalimiz 2010 yılında 450.000 TEU konteyner elleçleyerek %34’lik kapasite kullanım oranına ulaşmış bulunmaktadır.

Raporlama:

Gemi operasyonlarının ana dili olan bay planların okunması, hazırlanması ve Edi file olarak raporlaması sayesinde Mardaş müşterileri ile aynı dili konuşur. Hızlı ve güvenilir gemi operasyonunun alt yapısı da bu iletişimden geçer.

Teknoloji:

Konteyner takip yazılımıyla anlık veri aktarımına olanak sunan taşınabilir el terminalleri ve diğer donanımlarıyla Mardaş en son teknolojiyi yakından takip eder. Kullanılan teknoloji işlemlerin hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesini sağlarken eşanlı takibine olanak tanır.

Vinçlerin Özellikleri:

Konteyner elleçlemesi üzerine uzmanlaşmanın bir sonucu olarak rıhtım dokuz yeni nesil süper post panamax kapasiteli vinçlerden oluşan 12 adet sahil vinci ile donatılmıştır. Söz konusu bu vinçlerle gemi genişliğine göre 17 sıralı konteyner gemileri elleçlenilmektedir. 

İskele gerisinde de gemi elleçlemelerini besleyebilen RTG vinçler ve konteyner istif makineleri mevcuttur. 8 adet olan RTG vinçlerimiz 9+1 yatay ve 6+1dikey istif kapasiteli, GPRS destekli pozisyon takibi ve otomatik konteyner adreslemesi yapan en son teknoloji ürünü ekipmanlardır. Elektrikle çalışan çevreci makinelerdir.

Hizmet Anlayışı:
Dinamik yapısıyla müşterilerinin birbirinden farklı taleplerine aynı anda farklı ısmarlama çözümler sunabilmektedir. Çünkü aynı işi yapsalar bile müşteriler farklı olunca talepler ve ihtiyaçlarda faklı olabilecektir. Standart uygulamaların yetmediği hallerde ihtiyaçlara cevap verecek farklı taleplere saygı duyarız. Müşterimizi elbiseye sığdırmaya çalışmak yerine elbiseyi müşterimize uygun hale getirmenin müşterimiz için ne kadar önemli olduğunu biliriz.
Mardaş terminalinde farklı konteyner hatları aynı premium hizmeti alırlar. Mardaş müşterileri arasında ayrım gözetilmez ve rekabete etki edecek farklı uygulamalar yoktur. Özetle, Mardaş müşterileriyle aynı kulvarda faaliyet göstermediğinden onların ticari sırları ile ilgilenmez ve hizmet alma önceliklerine saygı duyar.