TERMİNAL & HİZMETLER

Rıhtım Bilgileri:

16,5 m'ye ulaşan su derinliği ile güvenli yanaşma ve kalkışlara imkan tanımaktadır. Mevcut 915m uzunluktaki yanaşma yeri uzunluğuyla gemileri gelişinde yanaştırmayı başarabilmektedir. 

Yüzölçümü:

Mardaş 200.000m² gümrüklü ve 130.000² gümrüksüz sahalar olmak üzere toplam 330.000m² alanda hizmet vermektedir. 

Elleçleme Ekipmanları:

11 mobil sahil vinci, 4 ekskavatör, 30 terminal traktörü ile hızlı ve 24 saat 365 gün kesintisiz hizmet vermektedir. 

Hizmet Anlayışı:

Mardaş terminali ana geçmişten gelen açık yük elleçlemeleri faaliyetlerini de sürdürmektedir. Kurulduğu günden beri açık yük elleçleyen Mardaş, özellikle gümrüklü statüye geçildikten sonra ülkenin kalkınmasını teşvik eden birçok makine vb. sanayi yatırımlarının yurda girdiği kapı olmuştur. Tartım, sundurma hizmetleri ve sorunsuz hizmet anlayışı ile açık yük elleçlemelerinde en çok tercih edilen limanlar arasındadır.

Ayrıca Mardaş ağır tonajlı, büyük hacimli proje yüklerinin elleçlenmesinde ihtiyaç duyulan deneyime sahiptir. Elleçlenmesi hassasiyet gerektiren bu tür yükler 140t kaldırma kapasiteli yeni nesil sahil vinci ve ilave donanımları (sapan kirişi ve elyaf sapanlar vb.) ile sorunsuz operasyonlar gerçekleştirilmektedir.  

Söz konusu yükler konteyner gemileriyle platform ya da flatrack konteynerler üzerinde de getirilmektedir. Limanımızda özellikle yat ve tekne elleçlemesi sıkça yapılmaktadır. Bunun yanında geçmiş dönemde en fazla elleçlenen yükler arasında ekskavatör, iş makinesi ve havalimanı otobüsü ve ağır makineler gibi yükler sayılabilir.