HAKKIMIZDA

ISPS kod Uygulamaları;

Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO); Deniz Güvenliği Komitesince (MSC) hazırlanan ISPS kod ve uygulamalarını Aralık 2002 tarihli konferansta kabul etmiştir. Mardaş limanı da 2004 yılı Haziran ayında ISPS kod sertifikası alarak söz konusu güvenlik önlemleri ve uygulamalarına uygunluğunu tescillendirmiştir. 

ISPS kod gereğince güvenlik planında yer alan talim ve eğitimler sayesinde uygulamaların azami düzeyde gerçekleştirilmesi temin edilmektedir. 

Terminalimize yanaşan gemilerden ISPS kod kapsamında ekte bulunan “Ship shore check list” formu doldurulması talep edilir. İlgili forma ek olarak Gemi personeli listeleri ve varsa gemi personel değişimi bilgileri Liman Tesis Güvenlik Sorumlusu'na iletilir. 

Liman tesisine yanaşmış ve/veya yanaşacak olan gemilere veya liman tesisine yapılacak her türlü ikmal, ziyaret, iş amaçlı giriş çıkış için gerekli bilgiler Liman Tesis Güvenlik Sorumlusu'na iletilir. 

Liman Tesis Güvenlik Sorumlusu irtibat detayları aşağıdaki gibidir;
Yusuf Çetin (liman@mardas.com.tr , yusufc@mardas.com.tr) [ 0 212 875 27 32 / 7130] 

ISO 9001 Uygulamaları; 

Ayrıca Mardaş limanı verdiği hizmetlerin kalitesini ve standardını Bureau Veritas'tan 2006 yılında aldığı ISO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi ile tescil ettirmiştir. 

Kalite politikamız müşterilerimizin güvenle tercih edebilecekleri, 

- Zamanında ve hatasız,
- Çağdaş standartlara ve mevzuata uygun,
- Erişilebilir,
- Müşteri odaklı hizmetlerin sunulmasını amaçlar.