';

Hakkımızda

Türkiye’nin ilk özel limanlarından biri olan Mardaş Marmara Deniz İşletmeciliği, liman işletmeciliği faaliyetine 1991 yılında başlamıştır. Grup şirketlerinin ticaretini yaptığı demir çelik ürünlerin liman operasyonlarını gerçekleştirmek amacıyla kurulan Mardaş, zaman içerisinde, 3. Şahış şirketlerine hizmet veren yapıya dönüşmüştür. 2002 yılında ise Mardaş, denizyolu taşımacılığında konteyner operasyonların önem kazanması ile birlikte, konteyner limanı haline gelerek Türkiye’nin ilk 10 konteyner limanı arasında yer almaktadır.

Konumu gereği Akdeniz, Ege, Marmara Denizi ve Karadeniz bölgelerine bağlantısı nedeniyle Türkiye konteyner ticaretinde merkezi konumda yer almasının yanı sıra ve Avrupa, Uzak Doğu arasında transit yük koridorunda da stratejik öneme sahiptir.

Mardaş, aynı zamanda armatörlük, brokerlik, tersane ve acentelik faaliyetlerini de yürüten kardeş şirketleriyle denizcilik sektörünün her alanında hizmet veren köklü geçmişe sahip bir işletmedir.

Mardaş, Türkiye’nin en büyük çelik üreticisi ve ihracatçısı konumunda olan İçdaş Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş. de sahipliğini yapan Aslan ailesin bir kuruluşudur. Ayrıca, Aslan ailesi turizm, inşaat, enerji gibi farklı sektörde de yer almaktadır.

32

Yıllık
Deneyim

Image
Image